Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınızdaki Soruların Cevaplarını Aşağıda Bulabilirsiniz..

HAKKIMIZDA - Ekoda nedir ?

Evinizde veya işyerinizde, uzun veya kısa dönem için, taşınma, yer açma gibi ihtiyaç durumunlarında saklamak istediğiniz eşyalarınızı ihtiyaç duyduğunuz ve her an ulaşabileceğiniz bir depoda saklamak en ekonomik ve uygun çözümdür. Ekoda, kişiye özel depolama ihtiyaçlarınız için özel çözümler sunan, hayatınıza yer açan, yaşamınızı kolaylaştıran yardımcınızdır.

HAKKIMIZDA - Ekoda kişiye özel depo alanları mı sunar ?

Markamızdan da anlaşılacağı üzere Ekoda konseptimiz, tamamı ile kişiye özel ve sadece size ait depo alanları sunar. Size ait ilave – ek bir oda gibi, anahtarı sadece sizde olan, sadece sizin yetkinizde, istediğiniz zaman 7/24 giriş çıkış yapabileceğiniz, sadece size özel kişisel eşya-mal depolama alanınızdır.

 

HAKKIMIZDA - Ekoda nasıl kullanılır ?

Ekoda’nın kullanımı çok kolaydır. Eşyalarınızı-mallarınızı paketleyip adresimize geldiğinizde size ayrılmış özel odanızın içerisine eşyalarınızı-mallarınızı yerleştirmeniz yeterlidir. Odanızın anahtarı sadece sizde kalacağı için 7/24 istediğiniz zaman ihtiyacınız olan eşyalarınıza-mallarınıza kolayca ulaşabilir ve hatta akıllı sistem uygulamamız ile odanızı 7/24 kamera ile izleyebilir, ortam sıcaklık ve nem değerlerini takip edebilirsiniz.

HAKKIMIZDA - Ekoda farkı ve avantajları nedir ?

EKONOMİK ve KOLAY

MERKEZİ KONUM

EkOda İstanbul şehir merkezinde, Dudullu Kadosan OSB'de olup E5 ve TEM otobanından hızlı ve kolayca ulaşılabilirdir.

AKILLI ve PRATİK

7/24 AKILLI GİRİŞ

AkIllı otomasyon sistemimiz vasıtası ile EkOda'nıza 7gün/24 saat giriş çıkış yapabilirsiniz.

GÜVENLİ ve TEMİZ

PROFESYONEL SİGORTA

EkOda'nız olası kayıp ve hasarlara karşı olarak sigorta ile korunmaktadır.

UYGUN FİYAT

Fiyat - Kalite - Hizmet üçgeninde EkOda herzaman en uygun fiyatları sizlere sunmayı ilke edinmiştir.

AKILLI İKLİM KONTROL

EkOda'nızda havalandırma ve akıllı otomasyon sistemimiz ile iklim kontrolü sağlanmaktadır.

YÜKSEK GÜVENLİK

EkOda'nız, güvenlik kameraları ile 7/24 kayıt edilmekte ayrıca hırsız alarm ve yangın alarm sistemleri ile korunmaktadır.

ŞİRKET KURULUM

Firmalar, EkOda üzerinden firma kuruluşlarını yapabilir, EkOda'larını depo ve ofis alanı olarak kullanabilirler.

AKILLI TELEFON ERİŞİM

IoS ve Android akıllı telefonlardan EkOda'nın size sunduğu hizmet ve servislere 7/24 erişim yapabilirsiniz.

DÜZENLİ İLAÇLAMA

EkOda'nızın temizliği bizim için önemlidir.Düzenli olarak profesyonel firmalar vasıtası ile ilaçlama ve temizlik yapılmaktadır..

STANDART ÖZELLİKLER

KİŞİYE ÖZEL ALAN

EkOda kişiye özel depo alanları sunar, anahtarı tamamı ile sizde olan EkOda'nız yaşamınızı genişletir.

OPSİYONEL ÇÖZÜMLER

EFEKTİF DEPOLAMA

EkOda'nın efektif depolama alanlarına ilave olarak opsiyonel raf-çekmece-kasa vs gibi kolaylıklarından da yararlanabilirsiniz.

İLAVE DESTEKLER

NAKLİYE DESTEK

EkOda müşterilerine nakliye hizmeti konusunda da yardımcı olmak için uzman ve nitelikli nakliye firmalarını sizlere öneri olarak sunmaktadır.

ESNEK ALANLAR

EkOda Dolap ölçülerinden Oda ölçülerine kadar farklı ebat ve hacimlerde her eşyaya uygun alanları müşterilerine sunmaktadır

ALTERNATİF ÇÖZÜM & HİZMETLER

EkOda müşterilerine güvenlik, konfor ve farklı depolama seçenekleri konusunda çeşitli çözüm ve hizmetler üretmekte olup web sitemizden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

CANLI DESTEK

Telefon ve web üzerinden canlı desteğimiz vasıtası ile EkOda servis ve hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

HAKKIMIZDA - Ekoda hizmetinden kimler yararlanabilir ?

Ekoda, bireysel-kişisel ihtiyaç sahiplerinden iş-kurumsal ihtiyaç sahiplerine kadar geniş bir müşteri portföyüne hizmet sunmaktadır. Ekoda hizmetinden yararlanan müşteri portföyümüzden bazıları şunlardır; Fazla eşyası ama az yeri olanlar, yazlık – kışlık eşya saklayanlar, kentsel dönüşüm sürecinde olanlar, tadilat ve dekorasyon yaptıranlar, ev değiştirip yeni eve taşınacaklar, yurtdışında yaşanlar, öğrenciler, askere gidecekler, tayini çıkanlar, iş hayatına yeni başlayan girişimciler, ticaret ve e-ticaret yapan kobi sahipleri.

NAKLİYE - Eşyalarımı nereye getireceğim ?

 

Ekoda, İstanbul Anadolu yakasında, yaşamın merkezinde, gerekse E5 ve gerek ise TEM otoyollarında ulaşımı çok kolay olan Ümraniye KADOSAN Sanayi Sitesinin merkezindeki Sosyal Tesis binasındadır. Harita konum linki (Google Maps) : https://goo.gl/maps/aiq38fEeeKA2

NAKLİYE - Eşyalarımı nasıl getireceğim ?

Kendi imkanlarınız veya anlaştığınız nakliyeci firma vasıtası ile eşyalarınızı Ekoda’ya getirebilir ve getirdiğiniz eşyalarınızı kiraladığınız Ekoda’nıza yerleştirebilirsiniz.

NAKLİYE - Nakliye-Taşıma-Boşaltma hizmeti veriyor musunuz ve ücreti nedir ?

Ekoda diğer çoğu firmanın aksine sadece ve tamamı ile depo alanı kiralama sektöründe uzmanlaşmış bir firma olup normal şartlarda nakliye-taşıma-boşaltma hizmeti vermemekteyiz. Ancak, talep ederseniz konusunda uzman ve butik hizmet veren çözüm ortağımız üzerinden sadece İstanbul içi değil dünyanın birçok noktasından birçok noktasına kadar siz müşterilerimize nakliye-taşıma-boşaltma hizmeti için iletişim detayları sunabiliyoruz. Nakliye-taşıma-boşaltma hizmet fiyat ve iletişim detayları için +90 216 518 94 94 numaralı telefondan operasyon birimimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

NAKLİYE - Nakliye Ekspertiz hizmeti veriyor musunuz ve ücreti nedir ?

Çözüm ortağımız üzerinden ekspertiz hizmetini ücretsiz olarak siz müşterilerimize sunabiliyoruz. Ücretsiz ekspertiz hizmeti için +90 216 518 94 94 numaralı telefondan operasyon birimimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

NAKLİYE - Büyük hacimli eşyalarım için demontaj hizmeti veriyor musunuz ?

Eşyalarınızın Ekodanıza kadar taşınması sırasında asansör, kapı, merdiven geçişlerine uygun olmayan büyük hacimli eşyalarınız anlaşma yaptığınız nakliyeci firma tarafından demonte edilmelidir.

KULLANIM - Bir aylık oda kiralaması yapabilir miyim ?

Tabiki yapabilirsiniz.

KULLANIM - Aynı anda birden fazla oda kiralayabilir miyim ?

Tabiki, istediğiniz sayıda oda ve dolaplarımızdan kiralayabilirsiniz.

KULLANIM - Kiraladığım oda’nın ebadını değiştirebilir miyim ?

Tabiki, istediğiniz zaman +90 216 518 94 94 numaralı telefondan operasyon birimimizi arayarak daha küçük veya daha büyük oda veya dolap seçeneklerimize geçiş yapabilirsiniz.

KULLANIM - İhtiyacım olan oda’nın ebadını nasıl belirleyebilirim ?

Takribi oda ebadını, www.ekoda.com.tr web sitemizdeki hacim hesaplama modülünü kullanarak veya +90 216 518 94 94 numaralı telefondan operasyon birimimizden yardım alarak belirleyebilirsiniz.    

KULLANIM - Kiraladığım oda’yı ofis veya iş yeri olarak kullanabilir miyim ?

Ekodanızda şirket kuruluşu yapabilir ve Ekodanızı ofis veya işyeri şeklinde kullanabilirsiniz. Ekodanızı şirket veya işyeri olarak kullanmanız durumunda, gerek internet vasıtası ile ve gerek ise fiziksel aksiyon olarak ne şart altında olursa olsun TC kanunlarına göre yasadışı eylemler içinde bulunamazsınız.

KULLANIM - Kiraladığım oda’da her şeyi depolayabilir miyim ?

Ekodanızda; depolama ve istifleme şartları gereği; zehirli ve tehlikeli kimyasallar, yanıcı-parlayıcı-patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler, canlı hayvanlar, çürüyebilecek ve haşere-böcekleri cezbedici organik ve inorganik maddeler, yasadışı maddeler, her türlü ruhsatlı veya ruhsatsız silahlar, haşere ilaçları ve haşere ihtiva eden maddeler, sağlığa zararlı koku yayan veya rutubet içeren nitelikte olan maddeler, atıklar, piyano-para-değerli taş ve madenler, değerli tablolar vs gibi maddi değeri yüksek antikalar dışında herşeyi depolayabilirsiniz.

KULLANIM - Ev-ofis eşyası haricinde ticari mallarımı depolayabilir miyim ?

Ekodanızda, depolanması yasak malzemeler haricinde ticari mallarınızı depolayabilir ve mal sevkiyatı yapabilirsiniz.

KULLANIM - Kiraladığım oda’ya istediğim zaman girebilir miyim ?

Ekodaniza, tatil ve bayramlar da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat istediğiniz zaman giriş imkanınız bulunmaktadır. (Depolama alanlarının bulunduğu OSB yönetiminin izin vermediği durumlar hariç olmak üzere) 

KULLANIM - İstediğim zaman eşya ve mal sevkiyatı yapabilir miyim ?

Ekodaniza, tatil ve bayramlar da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat istediğiniz zaman eşya ve mal sevkiyatı yapabilirsiniz. (depolama alanlarının bulunduğu OSB yönetiminin izin vermediği durumlar hariç olmak üzere)

ÖDEME - Kira ödemelerimi nasıl yapacağım ?

Sözleşmenin imzalanmasını müteakip sözleşmeniz devam ettiği süre boyunca her ay başı (1'i ila 3'ü arasında) düzenli olarak kira tutarınızı hesaplarımıza banka havalesi veya peşin ödeme şeklinde yapabilirsiniz. Eğer Ekoda'nızı ay sonuna kadar boşaltmadı iseniz, bir sonraki ay başı itibari ile yeni ay kira bedeli ödemesinin yapılması gerekmektedir. Ekoda'nızı kullandığınız ayın herhangi zamanı içerisinde Ekoda'nızı boşaltmanız durumunda, kullanmadığınız günlerin para iadesi yapılmaz.

ÖDEME - Nakliye ödememi nasıl yapacağım ?

Nakliye konusunda tarafnıza tavsiye ettiğimiz çözüm ortağımızı kullanmanız durumunda; ödemelerinizi doğrudan çözüm ortağımız olan nakliye firmasına, kendi aranızda uzlaştığınız anlaşma ve/veya sözleşme kapsamında yapıyorsunuz.

ÖDEME - Ödeme ve fatura bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim ?

Olası kredi kart, iletişim, fatura, adres, iletişim vs gibi bilgilerinizin değişmesi durumunda, operasyon@ekoda.com.tr hesabına email göndererek operasyon birimimize bildirebilirsiniz.

SÖZLEŞME - Sözleşmeyi ne zaman imzalamam gerekiyor ?

Ekoda’ya eşya-mal getirmeden önce sözleşmenin imzalanması gerekmektedir. Kiralama süresi fark etmeksizin her müşteri bir Ekoda kira sözleşmesini imzalamak zorundadır. 

SÖZLEŞME - Sözleşme süresi varmı ?

Eğer belirli süreli özel anlaşma yapmadığınız ve bu belirli süre sözleşmede belirtilmediği sürece yapılan tüm sözleşmeler belirsiz süreli olup Ekoda operasyon birimine yazılı olarak bilgi vermediğiniz sürece sözleşmeniz otomatik olarak sözleşmede yazılan şartlar dahilinde yenilenir ve devam eder. Eğer Ekoda kiralamasını devam ettirmek istemiyorsanız, Ekoda'nızı boşaltmanız ve Ekoda'nızı ilk size teslim edildiği şekilde Ekoda operasyon birimine hasarsız ve temiz bir şekilde geri teslim etmeniz gerekmektedir. Ekoda’nızı geri teslim etme zamanını, Ekoda operasyon birimine operasyon@ekoda.com.tr email ile yazılı olarak bildirim yapmanız gerekmektedir. Eğer belirli süreli özel anlaşma yaptı iseniz bu belirli süre boyunca sözleşmeniz geçerli olacak olup belirli süre bitiminde sözleşme otomatikman sonlanmış olacak ve yenilenmeyecektir. 

SÖZLEŞME - Sözleşmemi istediğim zaman sonlandırabilir miyim ?

Tabiki sonlandırabilirsiniz. Ekoda'nızı geri teslim etmek istediğinizde, Ekoda operasyon birimine 3 (üç gün) gün önceden operasyon@ekoda.com.tr email ile veya +90 216 518 94 94 numaralı telefonfondan bildirim yapmanız gerekmektedir. Ekoda'nızı hasarsız/masrafsız belirttiğiniz tarihte boşaltılması ve Kira Sözleşmenin başladığı tarih ile Ekoda'nızın kapısının kilidinin çıkarıldığı tarihe kadar geçen süre (boşatma yaptığınız ayın full kira bedeli ödemesinin yapılması zorunludur) içinde kira borcu olmaması halinde Kira Sözleşme’de belirtilen kalan kira sürelerini ödeme yükümlülükleriniz ortadan kalkacak ve depozito bedeli tarafınıza iade edilecektir. Eğer uzun dönemli kiralama kampanyası kapsamında indirimli ödeme yaptıysanız, uzun dönemli kiralama şartlarını yerine getirmediğiniz için indirim hakkınız ortadan kalkar. Bu durumda, Ekoda'yı kullandığınız ayların kirası için, standart kiralama fiyatları üzerinden tahakkuk tutarı hesaplanır ve işbu tutar yapmış olduğunuz toplu ödemenizden düşülerek bakiyesi tarafınıza iade edilir. 

SÖZLEŞME - Sözleşmeyi başkası adına yapabilir miyim ?

Sözleşme, ödemeyi yapan ve eşyaları-malları depolayacak gerçek ve tüzel kişiler adına yapılması gerekmektedir. Ekoda kiralaması ile ilgili gerekli tüm işlemler ve faturalar sadece sözleşmede adı geçen gerçek ve tüzel kişiler adına düzenlenmektedir.

SÖZLEŞME - Sözleşmeyi şirket adına yapabilir miyim ?

Evet, ödemelerinizi ve sözleşmeyi şirket adına yapabilirsiniz.

SÖZLEŞME - Sözleşme ile şirket kuruluşunu Ekoda adresinde yapabilir miyim ?

Evet, Ekoda ile yaptığınız kiralama sözleşmesi ile kiraladığınız ünite adresinde şirket kuruluşu yapabilirsiniz. Detaylar için lütfen +90 216 518 94 94 numaralı telefondan Ekoda operasyon birimimizden bilgi alınız.

GÜVENLİK - Ekoda’da sakladığım eşyalarım güvende mi ?

Ekoda, OSB sitesinin kendi güvenliğine ilave olarak en son sistem CCTV kamera, hırsız alarm ve yangın alarm Sistemleri ile donatılmış olup 7 gün 24 saat olası yangın ve hırsızlık tehlikelerine karşı korunmakta ve izlenmektedir.

GÜVENLİK - Ekoda bana özel mi ? Başkası erişebilir mi ?

Ekoda’nız sadece size özeldir, bu sebep ile giriş imkanı ve yetkisi tamamı ile sizdedir. Tek yetkili siz olmanız sebebi ile siz ve/veya sizin belirlediğiniz kişiler dışında kimsenin Ekoda’nızı açmaya yetkisi yoktur. Ekoda'nızın kapısına kendi getireceğiniz asma kilit takılacaktır ve anahtarları sadece sizde olacaktır. Tesisimizde çalışanların Ekoda’nıza girmesi mümkün değildir.

TEMİZLİK - Nem veya küf sorunu yaşar mıyım ?

Hayır, nem ve küf sorunu yaşamazsınız. Otomasyon sistemi vasıtası ile otomatik olarak havalandırma sistemi devreye sokularak depo alanı düzenli olarak havalandırılmaktadır.

TEMİZLİK - Haşereler eşyalarıma zarar verebilir mi ?

Hayır, haşereler eşyalarınıza zarar veremez. Ekoda mahallinin tüm ortak alanları haşerelere karşı anlaşmalı firma tarafından rutin ilaçlama yapılmakta ve raporlama ile kontrol altında tutulmaktadır.

SİGORTA - Eşyalarım sigorta güvencesi altında mı ?

Ekoda’nızdaki eşyalarınız, sözleşme süresi boyunca HDI SİGORTA tarafınca 5.000 TL’lik azami sigorta bedeli ile ücretsiz sigortalanmaktadır. Bu sayede eşyalarınız deprem, yangın, sel ve hırsızlık gibi istenmeyen risklere karşı belirtilen bedel dahilinde güvence altına alınmaktadır. Talep etmeniz haline sigorta bedelini ilave prim tutaraını ödeyerek yükseltebilirsiniz.

OPSİYONEL ÇÖZÜMLER - Depolama gereçleri için temin hizmeti veriyor musunuz ve ücreti nedir ?

Opsiyonel olarak raf, çekmece vs gibi depolama gereçlerini temin edebiliyoruz.  Opsiyonel temin ettiğimiz depolama gereç fiyatlarını, www.ekoda.com.tr web sitemizdeki fiyat hesaplama modülünü kullanarak veya +90 216 518 94 94 numaralı telefondan operasyon birimimizden yardım alarak öğrenebilirsiniz.